Časté otázky a odpovědi

Raycop je první UVC antibakteriální vysavač, který svým patentovaným systémem odstraní 99,9% bakterií, virů, plísní a 93,5% roztočů. Je vybaven UVC sterilizační lampou, vibračními klepači, rotačním kartáčem, výkonným sáním a dvojitou mikroalergickou filtrací s HEPA filtrem.

Antibakteriální vysavače Raycop jsou určeny na čištění postelí, matrací, lůžkovin, čalouněného nábytku a dalších textílií nejen v domácnosti. Lůžkoviny a zvlášť matrace obsahují miliony roztočů, bakterií a jiných alergenů, které mohou způsobovat a zhoršovat příznaky alergie, astma a atopického ekzémů a dalších závažných onemocnění.

Slunce přirozeně produkuje ultrafialové (UV) záření – elektromagnetické záření s vlnovou délkou kratší než viditelné světlo. Jedno ze spekter UV záření, známé jako UVC je považováno za „germicidní UV (sterilizační UV)“, protože zničí většinu bakterií, jako je E. coli a Staphylococcus aureus a u roztočů ničí jejich rozmnožovací schopnosti. Raycop je první produkt vybavený UVC sterilizační lampou a využívá UVC technologii pro čištění textilií a matrací.

Raycop je vybaven hned několika bezpečnostními prvky a jeho používání je zcela bezpečné. Raycop využívá několik bezpečnostních senzorů a dětský zámek. Používání UVC lampy namontované ve vysavači Raycop je bezpečné, díky bezpečnostním senzorům.

Pokud UVC lampa svítí a sterilizuje, vidíte modré světlo přes okénka v horní části vysavače Raycop. Pokud v okénkách nevidíte modré světlo, UVC lampa nesvítí. Ujistěte se, že je Raycop zcela v kontaktu s čištěným povrchem. Při kontaktu s povrchem se UVC lampa opět sama automaticky zapne. Přes okénka v horní části vysavače Raycop UVC paprsky neprochází.

UVC antibakteriálním vysavač Raycop je otestován a jeho účinnost byla prokázána Britskou alergologickou nadací „The British Allergy Foundation“ a Karlovou Univerzitou v Praze. Japonská vládní certifikovaná instituce „Tokyo Allergy Center“ a „Food Research Laboratory“ taktéž prověřily účinky antibakteriálního vysavače Raycop v odstraňování alergenů. Testování trvalo 1 rok a prokázalo schopnosti antibakteriálního vysavače Raycop při odstraňování alergenů z čištěných povrchů.

Ano, ovládání a používání vysavače Raycop je velice jednoduché, neboť se ovládá jedním tlačítkem.

Antibakteriální vysavač Raycop odstraňuje zdroj problémů – roztoče a jejich výkaly včetně vylučovaných enzymů, bakterie, viry, houby a plísně. Všechny tyto alergeny mohou vést k řadě alergických projevů a chronických onemocnění jako je alergie, astma nebo různé druhy ekzémů.

Roztoči žijí v každé domácnosti a daří se jim nejlépe v teplém a vlhkém prostředí, kde se rychle po tisících množí. Průměrná domácí postel obsahuje miliony roztočů. Roztoči se živí šupinkami odumřelé opadané kůže a jejich výkaly obsahující silný alergen se vyskytují ve všech textiliích v domácnosti, jako jsou matrace, lůžkoviny a čalouněný nábytek.

Čím častěji tím lépe. Pro dosažení nejlepších výsledků, byste měli používat antibakteriální vysavač Raycop jednou týdně. Pro udržení trvalého snížení roztočů, bakterií a virů v textiliích používejte vysavač Raycop minimálně jedenkrát měsíčně.

Antibakteriální vysavač je vybaven dvěma druhy filtrů. Cartridge filtr, který je umístěn v prachové nádobce se pouze vymývá vodou a jeho výměna je nutná v případně mechanického poškození (protržení) nebo velkém zanesení prachem. Doporučená výměna je jednou za 6 měsíců. HEPA filtr, který zachycuje výstupní nečistoty a mikročástice, je kontrolován systémem vysavače a Raycop sám upozorní na jeho výměnu (záleží na frekvenci používání). Interval výměny bývá delší jak 12 měsíců.

Životnost UVC lampy je 10.000 hodin.